mediainfo - Médiások médiája
hírek | interjúk | jegyzet | tanulmányok | terminológia | karrier | képtár | videótár
Televízió Sajtó Outdoor/indoor Interaktív- és mobilmédia Mozi Rádió Média Hirdető Gazdaság Egyéb Ügynökség Integrált marketingkommunikáció Kutatás Médiastílus News in English
Hauk Zoltán
Hauk Zoltán
HEROE
elnök


szakmai partnereink:























kommunikációs partnereink:
newsAgent hírfigyelő rendszer
Reklamporta.hu
Observer.hu
SzP.hu
mti.hu
Médiafigyelő - IMEDIA médiafigyelés
Csipkebogyóval a daganatos megbetegedések ellen! (x)
2019-10-18 12:11 [Médiainfó - www.mediainfo.hu]

A csipkebogyóról már biztosan hallottad, hogy igencsak gazdag C-vitaminban, így a belőle készült tea kiválóan támogatja a szervezetünket az őszi megbetegedésekkel szemben.

Azonban azt gondoltad volna, hogy a csipkebogyó kiváló forrása egy daganatellenes vegyületnek is?

A csipkebogyó áldásos hatásai


Nem csoda, hogy a népi gyógyászatban a csipkebogyó olyan kedvelt, hiszen számtalan jótékony hatása van. Enyhítheti az influenza tüneteit, a gyomorfájást, de akár ízületi gyulladások enyhítésére is alkalmas lehet.

C-vitamin, A-vitamin, B1- és B2-vitamin, valamint K-vitamin tartalma már önmagában is elég ok a fogyasztására, de mindezek mellett tartalmaz egy jótékony vegyületet is, mégpedig szalvesztrolt.

Mi ez a rejtélyes szalvesztrol?

Nagy az esélye, hogy még te sem hallottál a szalvesztrolról, pedig szinte biztos, hogy már fogyasztottál belőle.

A szalvesztrolok ugyanis olyan növényi anyagok, amelyek zöldségekben, gyümölcsökben, fűszernövényekben találhatóak meg különböző mennyiségben. Ezek a vegyületek felelősek a növény egészségéért, azaz megvédik a vírusoktól, baktériumoktól, gombáktól.

Azonban nemcsak a növények védelmére képesek, hanem az emberi sejtekben is igazán jótékony, daganatellenes hatást fejthetnek ki.

Hogyan működnek a szalvesztrolok a szervezetünkben?


Bármennyire is meglepően hangzik, a szalvesztrolok még az antioxidánsoknál is erősebb hatásúak. Amíg az antioxidánsok védeni próbálják a sejtjeinket, a szalvesztrolok arra is képesek, hogy a károsodott sejteket "kijavítsák". Mindezt úgy, hogy az egészséges sejtekben semmilyen módon nem tesznek kárt.

Ugyanis létezik egy enzim, a CYP1B1, amely kizárólag a rosszul működő sejtekben van jelen, mint például a rákos sejtekben, a szalvesztrol pedig ezekre hat. Olyan vegyületté alakítja át ezt az enzimet, amely mérgező hatással van a beteg sejtre. Mivel ez az enzim egészséges sejtekben nem fordul elő, a szalvesztrol azokra nincs semmiféle káros hatással.

Ebben rejlik a daganatellenes ereje, hiszen képes úgy pusztítani a daganatos sejteket, hogy az egészséges sejteket épségben hagyja!

Itt az ősz, itt a csipkebogyó szezon!

Mivel a csipkebogyóban magas koncentrációban van jelen ez a növényi anyag, fogyasztásával jótékony hatású szalvesztrolt vihetünk be a szervezetünkbe.

Amint az első fagy megcsípte a csipkebogyót, már szedhetjük is, és ízletes gyógyteaként, lekvárként vagy mártásként is fogyaszthatjuk. Figyeljünk azonban arra, hogy lehetőség szerint olyan bokorról gyűjtsük a csipkebogyót, amelyet nem kezeltek semmilyen növényvédő, rovarirtó szerrel!

Ha a melengető csipkebogyó tea mellett további szalvesztrolhoz szeretnénk juttatni a szervezetünket, választhatunk olyan speciális étrend-kiegészítőt is, amely szalvesztrol kivonatot tartalmaz.

Kutatóknak ugyanis sikerült kivonniuk az értékes szalvesztrolt a növényekből, így ma már étrend-kiegészítő kapszulába zárva is beszerezhető. A Magyarországon is kapható Salvestrol Xtra Fruktofort támogatja szervezetünket a beteg sejtek elleni küzdelemben, így a csipkebogyó tea mellé kiváló választás lehet.



Kapcsolódó cikkek:

További hírek:


Mikor olvasott utoljára (papíralapú) könyvet?

Most is olvasok.

Egy hete.

Egy hónapja.

Néhány hónapja.

Egy éve, vagy régebben.

Hír küldése
Küldjön nekünk Ön is híreket! Kattintson a fenti linkre!