A páciensek által rettegett gyökérkezelés (x)
2024-03-19 09:33 [Médiainfó - www.mediainfo.hu]
Kétségkívül a gyökérkezelés az egyik legrettegettebb fogászati kezelés, melyről számos rémtörténetet lehet hallani.
Sokan a mai napig félnek tőle, holott korszerű digitális röntgenek, fejlett eszközök és a modern érzéstelenítési technikák segítenek abban, hogy a kezelést ne rémálomként éljük meg.
A
MesterDent Fogászati Rendelő gyökérkezelés, mikroszkópos kezelés, általános és esztétikai fogászat, szájsebészet és egyéb fogászati területek ellátására minőségi eszközökkel rendelkezik, illetve nagytudású szakemberek végzik a munkát.
Mit kell tudni a gyökérkezelésről?
Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni a folyamatot, a gyökérkezelés során a fogorvos eltávolítja a foggyökérből az ideg- és érszöveteket, kitisztítja a fogbélüreget valamint a gyökércsatornákat, majd megfelelő előkészítéssel gyökértöméssel látja el azt. Mindezt úgy, hogy az tökéletesen kitöltse az ér-, valamint idegképletek helyét, ezáltal megakadályozva a baktériumok útjának terjedését.
Úgy is lehet fogalmazni, hogy a gyökérkezelés a fog megtartásának utolsó kísérlete. A szakemberek minden esetben igyekeznek kifogástalan munkát végezni, azonban ennek ellenére előfordulhat, hogy bármilyen magyarázat nélkül a legnagyobb igyekezet ellenére nem akar megszűnni a kialakult gyulladás. Szerencsére a legtöbbször a gyökérkezelés eléri célját, illetve a végleges pótlás segít, hogy újra egy jól funkcionáló, teljes értékű fog birtokába kerüljünk.
Mikor van szükség gyökérkezelésre?
Számtalan esetben jöhet szóba a gyökérkezelés. Ilyen például a fog elszíneződése, a fog felett megjelenő ínyduzzanat vagy a hosszan fennálló, éles, szűnni nem akaró fogfájás. Utóbbi oka akár az irreverzibilis fogbélgyulladás is lehet, melyet pusztán töméssel nem lehet orvosolni.
A mély szuvasodás szintén problémát jelenthet, különösen akkor, ha eléri a fogbelet, az idegkamrát. Emellett, ha olyan mértékű trauma éri a fogat, mely a fogbelet is érinti, akkor szintén számíthatunk a gyökérkezelésre.
Mire érdemes figyelni a gyökérkezelés előtt és után?
Ahogy minden más fogászati kezelés előtt, úgy ez esetben is fontos rendesen enni, inni, mivel a kezelés után erre nem igazán lesz lehetőség pár órán keresztül a zsibbadás miatt. Az is hasznos, ha alaposan megtisztítjuk a fogainkat, mielőtt a kezelésre indulnánk.
A kezelés után, ha elmúlik a zsibbadás, akkor előfordulhat enyhe fájdalom, tompa érzékenység. Ez normális 3-4 napig, ugyanis ennyi idő szükséges, hogy hatni tudjon a fogba helyezett gyógyszer. Ha pár nap múltán a fájdalom továbbra is fennáll, esetleg elviselhetetlenül lüktet és duzzadni kezd az arcunk, akkor jobb, ha mielőbb szólunk az orvosnak. Semmiképp se akarjuk gyógyszerrel átvészelni ezt az időszakot, hanem forduljunk szakemberhez!