Hogyan történik az MVM áramszolgáltatás online átírása? (x)
2024-11-26 09:32 [Médiainfó - www.mediainfo.hu]
A közműszolgáltatási szerződéseket megkerülhetetlenül módosítani kell, amikor egy ingatlan tulajdonosi szerkezete változik, tehát adásvételre, öröklésre vagy ajándékozásra kerül sor.
Ez nem pusztán adminisztratív kötelesség, hiszen a szolgáltatók és a fogyasztók számára egyaránt fontos, hogy az adatok naprakészek legyenek, hiszen csak így biztosítható, hogy a szolgáltató a tényleges igénybevevőtől követelje a szolgáltatás ellenértékét.
Igazán kellemetlen helyzet, amikor valaki nem fizet az általa igénybe vett szolgáltatásért, és emiatt a ténylegesen teljesítő közműveseknek és a szolgáltatást még mindig a nevén tartó régi tulajdonosnak kell vitatkoznia egymással.
Szerencsére ma már az ügyintézés egyáltalán nem bonyolult, hiszen az
MVM áram átírás online is lehetséges, sőt ez kínálja a leghatékonyabb megoldást.
Ha az ingatlan tulajdonosa változik
Ha egy ingatlan értékesítésre kerül akkor az áram- illetve a többi közműszolgáltatásra vonatkozó szerződést módosítani kell. Ez elsősorban az új szerződő feladata, de ha a helyzet úgy hozza, illetve ha a felek úgy állapodnak meg, a régi szerződő is kezdeményezheti, mivel neki is érdekében áll, hogy az értékesítés után felelősség a szolgáltatók felé őt többé ne terhelje.
A szerződéses viszony lezárásához a régi tulajdonosnak el kell számolnia a szolgáltatóval, ami a végszámla kiegyenlítésének formájában történik, az új tulajdonosnak csak ezt követően nyílik lehetősége szolgáltatási szerződést kötni az ingatlanra.
Ha az ingatlant bérbe adják
Az ingatlan bérbeadása speciális eset, mivel itt a szolgáltatási szerződés módosítását a törvény nem írja elő, viszont a józan ész szabályai szerint kifejezetten ajánlott. A szabály ebben az esetben is igaz: a közüzemi számlákért az a személy felel, akinek a nevére a számla érkezik, tehát ha a szolgáltatást ténylegesen a bérlő élvezi, és fizet is érte a tulajdonosnak, akkor érdemesebb, ha ez a helyzet hivatalosan a szolgáltató felé is rendezve van.
Itt a közműszolgáltatási szerződésben a tulajdonos nevén marad a mérőóra, a bérlő pedig felhasználóként kerül megadásra, ez is elegendő ahhoz, hogy a szolgáltató a számlát neki küldje, és nemfizetés esetén rajta is hajtsa be a követelést.
Ha az ingatlant öröklik
A közművek átírása szempontjából az öröklés a leginkább speciális eset. A határidő sokkal hosszabb, hiszen az általános 15, víz esetén 30 nap helyett 180 nap alatt kell az ügyintézés végére járni.
Másrészt pedig a felelősség átruházása is másképpen alakul: az örökös a halál beálltának pillanatától felek a közüzemi számlák megfizetéért, tehát már akkor is, amikor az ügyintézést még nem bonyolította le, és a számlák az elhunyt nevére érkeznek.
Mint látszik, az MVM áram átírás sok helyzetben kötelező, és van amikor ajánlott, viszont az OnlineKozmu segítségével könnyedén végrehajtható, felesleges bosszankodás nélkül, és még a határidő túllépése miatt esetlegesen felmerülő bírság veszélyétől sem kell tartania.