mediainfo - Médiások médiája
hírek | interjúk | jegyzet | tanulmányok | terminológia | karrier | képtár | videótár
Televízió Sajtó Outdoor/indoor Interaktív- és mobilmédia Mozi Rádió Média Hirdető Gazdaság Egyéb Ügynökség Integrált marketingkommunikáció Kutatás Médiastílus News in English

Bánki Tamás
DrLinkedin
Alapító, Tulajdonos, Linkedin tréner


szakmai partnereink:























kommunikációs partnereink:
newsAgent hírfigyelő rendszer
Reklamporta.hu
Observer.hu
SzP.hu
mti.hu
Médiafigyelő - IMEDIA médiafigyelés
A falfestés nélkülözhetetlen lépése: a glettelés (x)
2025-05-21 09:58 [Médiainfó - www.mediainfo.hu]

Nőként szeretjük, ha a lakásfelújítás már abba a fázisba ér, amikor a lakberendezéssel lehet foglalkozni, ám előtte vannak olyan szakipari munkák, amiket el kell végezni.

Ezek közé tartozik többek között a falfestés is.

Ideális esetben a falfelület, amivel dolgozunk teljesen sima, egyenletes és semmilyen hiba nem található rajta. Az esetek döntő többségében azonban épp ennek az ellenkezője igaz, vagyis a fal felülete nem mondható tökéletesnek, éppen ezért a festés megkezdése előtt szükség van a glettelésre.

Jó hír, hogy a Vitál-Kolor glettanyagok széles választékával vár minket, ahol olyan széles körben is ismert és előszeretettel használt márkák termékeit találjuk, mint a Baumit.

Mai írásunk középpontjában a glettelés lesz, elmondjuk, hogy miért szükséges, milyen glettek állnak a rendelkezésünkre, illetve mire kell figyelni a munkavégzés közben.

Miért van szükség glettelésre?

A falfestés előtt a felületet elő kell készíteni annak érdekében, hogy megfelelő legyen a végeredmény, ennek része többek között a glettelés. A glettanyaggal könnyedén eltüntethetők a felületen lévő hibák - például repedések, lyukak, mélyedések, egyenetlenségek -, amik egyébként, ha nem javítanánk ki őket, akkor átütnének a festéken.

A glettelésre tehát végső soron azért van szükség, hogy a felület sima, egyenletes és hibáktól mentes legyen, ami alapfeltétele annak, hogy a festék szépen mutasson rajta. Ráadásul a glettelt fal jobb tapadást biztosít a festéknek, ami azt jelenti, hogy az nemcsak esztétikusabb, hanem tartósabb is lesz.

Milyen glettek közül választhatunk?

A glettanyagoknak többféle típusa is létezik, alapvetően két nagy csoportra oszthatjuk őket. Vannak a por alapúak (zsákosak), amiket be kell keverni vízzel, és vannak a kész (vödrös) glettek, amiket nem kell keverni, olyan formában felhasználhatók, amilyen formában megvesszük őket.

Ezenkívül léteznek meszes, illetve gipszes, vastag, valamint vékony glettek is.

Mire kell figyelni a glettelés során?


Fontos, hogy a falat alaposan megtisztítsuk, ne legyenek rajta szennyeződések, málló részek. Minden típusú glettnek megvan az ajánlott rétegvastagsága, ezt minden esetben vegyük figyelembe. Mielőtt nekiállunk a csiszolásnak, türelmesen várjuk ki a száradási időt és csak tiszta eszközökkel - pl. simító, glettvas stb. - dolgozzunk, amiket előtte alaposan megtisztítottunk.

Bízunk benne, hogy ezek után nem kérdés, miért nélkülözhetetlen lépés falfestés előtt a glettelés, amennyiben nem tökéletesen egységes és sima a falfelület, amire rá akarjuk vinni a festéket. Maga a művelet nem ördöngösség, csak néhány fontos dolgot kell szem előtt tartani, többek között például azt, hogy milyen típusú glettet választunk.

Amennyiben még nem találtuk meg azt a terméket, ami minden elvárásunknak meg tud felelni, akkor mindenképpen érdemes körülnézni a Vitál-Kolor webshopjában. Az itt vásárolt termékekben garantáltan nem fogunk csalódni!



Kapcsolódó cikkek:

További hírek:


Mikor olvasott utoljára (papíralapú) könyvet?

Most is olvasok.

Egy hete.

Egy hónapja.

Néhány hónapja.

Egy éve, vagy régebben.

Hír küldése
Küldjön nekünk Ön is híreket! Kattintson a fenti linkre!