Oscar gála: az alacsonyabb nézettség sem riasztotta el a hirdetőket
2012-02-27 14:00 [Médiainfó - www.mediainfo.hu]

Évről évre egyre kevesebben nézik a filmszakma egyik legrangosabb elismerésének számító Oscar-díjak átadását, idén mégis csaknem 1,7 millió dollárba került egy félperces reklámszpot a közvetítés alatt.

Az elmúlt tíz évben az Oscar-gála nézettsége 23 százalékkal csökkent - idézi a Kantar Media adatait a USA Today internetes kiadása. A tavalyi közvetítés a második legkevesebb nézőt vonzotta a díj fennállása óta. A díjátadó azonban még így is a világ legnézettebb televíziós eseményei közé tartozik, a hirdetők pedig - éppen a nézőszám csökkenése miatt - egyre speciálisabb közönséget tudnak megszólítani, akiket ezért egyre könnyebb megcélozni.

Jon Swallen, a Kantar kutatási alelnöke a napilapnak elmondta, hogy az ABC televízión vasárnap este sugárzott rendezvény során a reklámozók egy nagyon érdeklődő, befogadó, filmrajongó közeget tudnak elérni. Így adja magát a filmnézéshez kapcsolódó termékek és szolgáltatások hirdetése, illetve a filmekhez, a mozizáshoz köthető szpotok bemutatása.

A Samsung 2012 legnagyobb termékbevezetését időzítette a díjátadóra, egy 2000 és 3500 dollár közötti összegbe kerülő okostévét hirdetett, a Hyundai új luxusautóját a filmkészítéshez kapcsolódó szpottal reklámozta.

A szakértők szerint az Oscar-gála új piacokra való belépésre, új stratégiák elindítására és a márka köztudatba égetésére alkalmas, ilyen stratégiákat követett például a Stella Artois, a Coca-Cola és a J.C. Penney is.