mediainfo - Médiások médiája
hírek | interjúk | jegyzet | tanulmányok | terminológia | karrier | képtár | videótár
Televízió Sajtó Outdoor/indoor Interaktív- és mobilmédia Mozi Rádió Média Hirdető Gazdaság Egyéb Ügynökség Integrált marketingkommunikáció Kutatás Médiastílus News in English
Deák Gábor
Deák Gábor
Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt.
marketing és kommunikációs vezető


szakmai partnereink:























kommunikációs partnereink:
newsAgent hírfigyelő rendszer
Reklamporta.hu
Observer.hu
SzP.hu
mti.hu
Médiafigyelő - IMEDIA médiafigyelés
Emission Share (ESH%)
A műsor "súlyát" méri a csatorna műsorkínálatán belül. Pl. az ESH=10% azt jelenti, hogy a műsor időtartama a csatorna adott napi adásidejének egytizedét tette ki.


EQ GRP (ekvivalens GRP, 30'' GRP)
Megmutatja, hogy hány kontaktust ért volna el a kampány a vizsgált célcsoport százalékában akkor, ha minden reklámfilm 30 másodperces lett volna. Az EQ GRP túllépheti a 100%-ot, hiszen egy nézőt többször is elér(het) a kampány. Ez a mutató egy technikai szám, képzett mutatóként használjuk, akkor is csak százalékos formában.


Exkluzív break
olyan reklámblokk, amely csupán egyetlen reklámfilmet tartalmaz.


GRP (Gross Rating Point, bruttó elérés)
Megmutatja, hány kontaktust ért el a reklámfilm (vagy kampány) a vizsgált célcsoport százalékában. A GRP túllépheti a 100%-ot, hiszen egy nézőt többször is elérhet egy szpot (vagy egy kampány). Számolásánál összeadjuk a kampány minden egyes megjelenésének elért közönségét. Egy reklám GRP értéke nem más, mint annak a percnek a nézettsége (AMR%), amelyben a hirdetés elkezdődött.


Közönség-összetétel (Adhesion, ADH%)
Adott célcsoport százalékos aránya a műsor közönségében. Pl. ha valamely műsor 18-49 éves célcsoportra vonatkozó ADH% mutatója 60%, ez azt jelenti, hogy a műsor nézőinek 60%-a volt 18-49 éves korú, a többiek (40%) ennél fiatalabbak vagy idősebbek voltak.


Listaáras költés (Ratecard cost)
Megmutatja, hogy az adott reklámfilm sugárzása hivatalosan mennyibe került (felárak, kedvezmények nélkül, forintban kifejezve). Mivel a piaci szereplők az egymás között kialkudott árakat szigorú titokként kezelik, ezért a listaáron kívül más pénzbeli értékkel nem tud számolni a szolgáltató.


Nézett idő (Average Time Viewing, ATV)
Megmutatja, hogy az adott célcsoport tagjai átlagosan hány percig nézték az eseményt. Ezzel a mutatóval mérik többek között a napi tévénézés alakulását. Pl.: ha az összes csatorna teljes adásidejére vonatkozó ATV összege 240 perc, ez annyit jelent, hogy egy fő átlagosan négy órát töltött naponta tévénézéssel.


Reception Share (RSH%)
Az esemény közönségének aránya a csatorna adott napi közönségéből.
Az RSH mutató képzésének fő célja, hogy az ESH mutatóval összehasonlítva megállapíthassuk, hogy az adott esemény a csatorna napi nézettségéhez kisebb vagy nagyobb arányban járult-e hozzá, mint azt a műsor időtartama indokolja. Önmagában is értelmezhető: pl. az RSH=8% azt jelenti, hogy a csatorna nézésére fordított napi tévénézési idő 8%-a a vizsgált programra esik.



SHR% (közönségarány)
A vizsgált műsor vagy idősáv nézésére fordított idő aránya az összes tévénézésre fordított időből (0-100%).

Ha például a SHR% értéke 20%, akkor az azt jelenti, hogy az esemény ideje alatt a tévénézők 20%-a a vizsgált eseményt nézte. Értékéből ugyanakkor nem következtethetünk a nézőszám (AMR) tényleges értékére, hiszen ez az adott idősáv vagy napszak aktuális nézőközönségének méretétől függ.





Találatok száma: 19    <<<  1  2           


Ön szerint hogyan alakul a magyar reklámpiac 2022-ről 2023-ra?

Több mint 5 százalékkal növekszik 2022-hez képest

Kevesebb mint 5 százalékkal növekszik 2022-hez képest

Körülbelül a 2022-es szinten marad

Kevesebb mint 5 százalékkal csökken 2022-hez képest

Több mint 5 százalékkal csökken 2022-hez képest

Hír küldése
Küldjön nekünk Ön is híreket! Kattintson a fenti linkre!